Meer huizen te koop, maar wat zit er eigenlijk tussen?
De woningmarkt in Hilversum en het Gooi is volop in beweging. In het eerste kwartaal van 2025 kwamen er opvallend veel woningen bij: het aanbod steeg met 27,5% ten opzichte van een jaar eerder. Dat klinkt als goed nieuws, maar meer huizen betekent niet automatisch dat u ook sneller vindt wat u zoekt. Vooral in gewilde plaatsen zoals Hilversum blijft het lastig om die ene woning te bemachtigen die echt bij u past.
Deels komt het extra aanbod voort uit de verkoop van voormalige huurwoningen. Die zorgen voor volume, maar sluiten niet altijd aan op de woonwensen van gezinnen, doorstromers of oudere woningzoekers. Kortom: er is méér te koop, maar de zoektocht blijft persoonlijk.
Huizenprijzen stijgen nog, maar het tempo zwakt af
De gemiddelde verkoopprijs in Het Gooi en Vechtstreek lag begin 2025 op €665.700. Dat is zo’n 4,9% hoger dan een jaar geleden. In vergelijking met het landelijke gemiddelde van €495.000 blijft deze regio prijzig, zeker voor wie uit omliggende gebieden komt.
Toch is de druk iets afgenomen. Kopers krijgen meer keus, wat prijsstijgingen afremt. Vooral woningen aan de bovenkant van de markt hebben wat langer nodig om verkocht te worden. In het lagere segment blijft het lastig concurreren — zeker als het om goed afgewerkte of gunstig gelegen woningen gaat. En dat maakt het soms lastig om te bepalen wat een huis écht waard is.
Kopen? Dan is overzicht en tempo belangrijk
Oriënteert u zich op een aankoop in Hilversum of omgeving? Dan loont het om scherp te zijn — én goed voorbereid. Niet alleen financieel, maar ook qua strategie. Woningen met een goede prijs-kwaliteitverhouding zijn nog steeds snel weg. Daarbij komt: wat op papier goed lijkt, valt in de praktijk soms tegen — en andersom.
Een onafhankelijke aankoopmakelaar die de buurt kent, helpt u sneller schakelen én behoedt u voor ondoordachte biedingen. Wilt u weten wat een aankoopmakelaar in Hilversum precies voor u doet? Dat leggen we u graag uit, zonder verkooppraatjes.
En als u overweegt te verkopen?
In het eerste kwartaal van 2025 zijn in Het Gooi en Vechtstreek 878 woningen verkocht. Dat is iets meer dan vorig jaar (+2,2%). De belangstelling blijft dus groot, zeker voor woningen met karakter, een fijne ligging of een goede staat van onderhoud. Hilversum blijft aantrekkelijk voor jonge gezinnen, Amsterdammers die willen uitwaaien en mensen die op zoek zijn naar ruimte zonder de stad helemaal te verlaten.
Denkt u na over verkoop? Dan is dit nog steeds een prima moment om die stap te zetten. Niet per se om te profiteren van de hoogste prijs ooit, maar wel omdat de markt in balans begint te komen. En juist dan is het belangrijk dat uw woning opvalt — inhoudelijk én emotioneel. De koper van nu is goed geïnformeerd en neemt geen genoegen met half werk.
Eén ding verandert niet: lokaal advies blijft essentieel
Of u nu koopt of verkoopt, de woningmarkt blijft een dynamisch speelveld. Wat vandaag geldt, kan over een paar maanden alweer anders zijn. Door alle cijfers en headlines heen blijft persoonlijke begeleiding de sleutel.
Bij De Gooische Makelaar vindt u geen gladde verkooppraatjes, maar advies op maat. We luisteren, stellen kritische vragen en zeggen het eerlijk als we iets niet verstandig vinden. Zoekt u een eigenwijze makelaar in Hilversum? Dan staan we voor u klaar — met ervaring, energie en oog voor detail.
Bronnen:
BNR: Woningmarkt overspoeld met koopwoningen
NVM Marktupdate Q2 2025